خردل وحشی ایران خسارت قانون مرکزی

خردل وحشی: ایران خسارت قانون مرکزی میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بررسی لایحه CFT در مجلس منتفی است / سخنگوی کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که «با توجه به بیانات مقام معظم رهبری عنوان لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین

بررسی لایحه CFT در مجلس منتفی است / سخنگوی کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: بررسی لایحه CFT در مجلس منتفی است

عبارات مهم : قانون

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که «با توجه به بیانات مقام معظم رهبری عنوان لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) منتفی است»، گفت: باید قانون جدیدی جهت مقابله با تامین مالی تروریسم وضع شود که در آن ضمن در نظر گرفتن قانون موجود راجع به مقابله با تروریسم، موارد مندرج در این کنوانسیون نیز لحاظ شود.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس در مورد بررسی لوایح و معاهده های بین المللی در مجلس، اظهار کرد: یکی از مزیت های ارزشمند بیانات مقام معظم رهبری آن است که ایشان ضمن بیان ایرادات و نواقص و طرح تذکراتی جهت آن راه حل ارائه می دهند و تنها ایراد نمی گیرند.

وی افزود: ایشان در مورد کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و لوایح این چنینی که دیگران جهت ما پخت و پز می کنند، اینطور راه حل دادند که باید خودمان بر اساس شرایط کشورمان این مباحث را بررسی کرده و به تصویب برسانیم چون قطعا دشمن های ما به نفع مان کاری انجام نمی دهند.

بررسی لایحه CFT در مجلس منتفی است / سخنگوی کمیسیون امنیت ملی

وی افزود: بر اساس بیانات رهبری، دیگر الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم منتفی است و راه حل همان است که ما راجع به مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم رفتیم یعنی باید موارد مدنظر در کنوانسیون را استخراج کرده و در قالب قانون جدیدی در مجلس بررسی کنیم. در این باره دولت باید لایحه دهد یا اینکه غیر این صورت مجلس به ارائه طرحی بپردازد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس یادآور شد: لایحه دولت جهت الحاق به این کنوانسیون بسته خارجی هاست که درخواست داشت ما آن را در مجلس تصویب کنیم ولی حرف این است که دیگر با این بیانات عنوان الحاق به کنوانسیون مطرح نیست بلکه باید خودمان جهت مقابله با تامین مالی تروریسم بر اساس شرایط کشور قانون وضع کنیم. این را می توان در قالب اصلاح لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم انجام داد یا این که راسا قوانین جدیدی وضع شود تا مزایای لایحه و کنوانسیون را داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که «با توجه به بیانات مقام معظم رهبری عنوان لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین

واژه های کلیدی: قانون | مقابله | تروریسم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs